Aktualności

Na zdjęciu zwycięzcy konkursu Kodigo 2022
Dnia 14 grudnia w budynku Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych miała miejsce kolejna edycja konkursu programistycznego Kodigo. W tym roku mieliśmy do czynienia z rekordową liczbą uczestników i zapełnionymi miejscami w dwóch salach (30 osób zapisanych , 4 niestety nie dotarły). Do takiego zainteresowania konkursem na pewno przyczyniły się atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów – firmy: GR8SOft, Red Ocean i Cered. Bardzo gorąco im dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.

Po trzech godzinach wytężonej pracy szarych komórek i palców u kończyn górnych uczestników oraz dwóch godzinach dokładnego sprawdzania rozwiązań, jury wyłoniło zwycięzców konkursu. Są nimi (pierwszych sześć nagrodzonych miejsc):
1. Patyk Przybysz (Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie)
2. Marcin Szopa (Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Garwolinie)
3. Kacper Królak (Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim)
4. Artur Bochenek (Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach)
5. Marcin Małecki (Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach)
6. Maria Blim (Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach)


Wszystkim gorąco gratulujemy!


Patryk Przybysz zgarnął dwa zestawy nagród: za zajęcie I miejsca i dla Najlepszego Ucznia. Jego rodzice już nie muszą się martwić o prezenty pod choinkę, bo sam sobie zapewnił 😊 Laureaci trzech pierwszych miejsc rozwiązali wszystkie zadania, decydował czas ich wysłania, czuć było te emocje w powietrzu. Troje najlepszych studentów wygrało płatne wakacyjne staże w firmie GR8SOFT, a wszyscy uczestnicy otrzymali torby pełne upominków.


W konkursie wzięli również udział uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica i Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 5 im. Generała Władysława Sikorskiego w Siedlcach. Szczególnie cieszymy się faktem, że do konkursu zgłosiły się również osoby pierwszych i drugich klas. Mimo, że dopiero rozpoczynają swoją programistyczną karierę, nie bały się spróbować tego nowego doświadczenia, poznały format konkursu i poczuły jego klimat. Za parę lat one tu będą wygrywać.


W imieniu organizatorów konkursu dziękuję bardzo wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie, wspaniałą atmosferę przyjacielskiej rywalizacji i możliwość poznania tylu młodych zdolnych ludzi. Zapraszam serdecznie na kolejne edycje i nowe wyzwania programistyczne.


Dziękuję także studentom III roku Informatyki, Dominikowi i Jakubowi Filipczukom za pomoc w przeprowadzeniu konkursu. Nagrody rzeczowe laureatom konkursu wręczali: Mariusz Pieniak (prezes firmy GR8SOFT), Radosław Marlęga (prezes firmy Red Ocean) oraz Artur Niewiadomski (Dyrektor Instytutu Informatyki UPH w Siedlcach). Komitet organizacyjny konkursu: dr Marcin Stępniak, dr Waldemar Bartyna, mgr inż. Monika Berendt-Marchel, dr Artur Niewiadomski, dr Mirosław Barański.

 

Galeria zdjęć dostępna jest na naszym profilu Facebook.

Oferta studiów


Informatyk - najbardziej perspektywiczny zawód w XXI wieku.

Od października nowa specjalność Cyberbezpieczeństwo.

Skorzystaj ze swojej szansy i dołącz do studentów informatyki.

  • będziesz budować nowoczesne rozwiązania informatyczne dla banków, firm i administracji publicznej oraz projektować i realizować systemy z wykorzystaniem sztucznej inteligencji
  • często sam wybierzesz czy chcesz pracować zdalnie, a może stacjonarnie
  • będziesz zarabiać znacząco więcej niż w innych branżach przez całą karierę zawodową

Pracownik biurowy pracuje przy komputerze

Oferta studiów

INFORMATYKA - studia pierwszego stopnia

  • czas trwania: 3,5 roku
  • forma studiów: stacjonarne i niestacjonarne
  • uzyskany tytuł zawodowy: inżynier

Specjalności:

  • programowanie systemów i baz danych,
  • grafika komputerowa,
  • mobilne systemy komputerowe

Pracownik biurowy wykonuje notatkę ołówkiem

 

INFORMATYKA - studia drugiego stopnia

  • czas trwania: 1,5 roku
  • forma studiów: stacjonarne i niestacjonarne
  • uzyskany tytuł zawodowy: magister inżynier

Specjalności:

  • inteligencja obliczeniowa,
  • projektowanie i eksploatacja systemów informatycznych.

DLACZEGO WARTO STUDIOWAĆ INFORMATYKĘ?

Informatyka jest niezwykle dynamicznie rozwijającą się dyscypliną naukową, a jej zastosowania widoczne są w niemalże każdym aspekcie codziennego życia.

Wybierając informatykę, wybierasz przyszłość, pewność zatrudnienia i wysokie zarobki.

Podczas studiów zdobywasz wiedzę i umiejętności umożliwiające rozwój kariery w zespołach zajmujących się projektowaniem, programowaniem i wdrażaniem systemów informatycznych.

Po ukończeniu studiów możesz:

  • pracować na różnych stanowiskach w firmach wykorzystujących nowoczesne technologie,
  • zostać administratorem baz danych, systemów informatycznych, czy sieci komputerowych,
  • budować rozwiązania informatyczne w oparciu o metody sztucznej inteligencji oraz nowoczesne usługi chmurowe.

Inżynier z laptopem 

INŻYNIERIA PROCESÓW TECHNOLOGICZNYCH – studia pierwszego stopnia

  • czas trwania: 3,5 roku
  • forma studiów: stacjonarne
  • uzyskany tytuł zawodowy: inżynier

Jeśli masz umysł techniczny, to Ciebie szukamy!

Inżynieria Procesów Technologicznych to kierunek praktyczny, z innowacyjnym i ukierunkowanym na potrzeby przemysłu programem studiów opracowanym we współpracy z firmami Mostostal, Stadler, Valmont i Bozamet.

Po ukończeniu studiów:

  • procesy wytwarzania i eksploatacji maszyn i elementów konstrukcyjnych w przedsiębiorstwach przemysłu maszynowego nie będą miały przed Tobą tajemnic,
  • doskonale odnajdziesz się w pracy w jednostkach projektowych, konstrukcyjnych i technologicznych oraz związanych z organizacją produkcji i automatyzacją procesów technologicznych,
  • będziesz mógł zostać ekspertem w jednostkach akredytacyjnych i atestacyjnych, jednostkach naukowo-badawczych i konsultingowych.